EĞİTİMLER

ASSESSOR SKILLS Eğitim Programı

11-12 & 20 Şubat 2020

Global iş ortağımız PSI a&dc'nin sertifikalandırdığı eğitim programını tamamlayan katılımcılar, davranışsal değerlendirme becerileri kazanarak Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında değerlendirici olabilirler. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir. Kayıt için tıklayınız

Eğitimin Amacı

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında görev almak üzere, kurumun kendi bünyesinde değerlendirici yetiştirerek ölçme ve değerlendirme süreçlerini iç kaynaklarla yönetmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Katılımcıların davranışsal değerlendirme becerilerini kazanması hedeflenir.

Eğitimin İçeriği

 • Değerlendirme (AC) ve Gelişim (DC) Merkezi Nedir?
 • Temel İlkeler
 • Yetkinlik-Kriter-Davranış
 • Davranışsal Değerlendirme Süreci
 • Değerlendirme Merkezi Lojistiği
 • Araç/Egzersiz Türleri ve Değerlendirme İpuçları
 • Kriter Egzersiz Matrisi
 • Uygulama Örnekleri
 • Raporlama Örnekleri
 • Geribildirim

Eğitimin Çıktıları

Eğitimin sonunda katılımcılar;

 • AC & DC ana ilkelerini açıklayabilecek
 • Yeterlilik unsurlarını ve davranışsal göstergeleri tanımlayabilecek
 • Farklı egzersizlerin davranışsal değerlendirme proseslerini etkin şekilde tanımlayabilecek
 • Veri entegrasyonu tartışmasında kullanılabilecek uygun örnekler eşliğinde doğru davranış terimlerini kullanarak katılımcı verilerini hazırlayıp sunabilecek
 • Bireysel yeterliliklere ve araç türlerine göre bireylerin güçlü oldukları ve kendilerini geliştirmeleri gereken noktaları ana hatlarıyla çizen bir katılımcı geribildirim raporunun genel çerçevesini oluşturabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

İnsan Kaynakları yönetici ve uzmanları; mülakat yapan, performans yöneten ve değerlendiren tüm fonksiyon yöneticileri

Eğitmen

Dilek Yılmaz - Assessment Solutions - Özgeçmiş için tıklayınız.

Eğitim Tarihi ve Yeri

11-12 & 20 Şubat 2020 - DoubleTree By Hilton İstanbul - Moda

Eğitim Saati

09:30 - 16:30

Global iş ortağımız PSI a&dc’nin (PSI Talent Measurement UK) “ASSESSOR SKILLS” program içeriği uygulanmaktadır. Programın tamamına katılan ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar a&dc Değerlendirici sertifikası almaya hak kazanırlar. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

İndirimli Kayıt Koşulları

* 17 Ocak 2020’ kadar kayıt yaptıran katılımcılara %10 erken kayıt indirimi uygulanır.
* Aynı kurumdan birden fazla katılımcının kayıt yaptırması halinde %10 grup indirimi uygulanır.
Her koşulda indirimlerden sadece biri geçerlidir. İndirim grupları birleştirilemez.

İptal ve Erteleme Koşulları

Assessment Solutions zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etme veya erteleme hakkında sahiptir. 
Eğitim tarihi ertelendiği takdirde, kayıtlar ve alınan ödemeler ertelenen tarihteki eğitim için aynı haklarla saklı tutulur. Yeni tarihlerin katılımcıya uygun olmaması halinde, ödediği tutar iade edilerek kayıt iptal edilir.
Assessment Solutions’ın zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etmesi durumunda katılımcının ödediği tutar iade edilir.

Katılımcı eğitime kayıt yaptırıp ödemesini gerçekleştirdikten sonra, kendi tercihi ile ücret iadesi yapılacak şekilde kaydını iptal edebilmesi için, eğitimin gerçekleşme tarihinden 7 (yedi) iş günü öncesine kadar başvuru yapması gerekir. Bunun için, belirtilen süre içinde info@assessmentsolutions.com.tr adresine, ilgili eğitimin fatura numarası ve iptal sebebini belirten bir e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Eğitime 7 iş günü kala yapılan başvurularda, katılım gerçekleşmese de ücret iadesi söz konusu olmayacaktır.

Kayıt olmak için tıklayınız

AC&DC

AC&DC

Değerlendirme Merkezi; davranışsal yetkinliklerin gözlemlenebilmesi amacıyla mevcut/hedef görevde başarılı olabilmeyi sağlayan davranışları ortaya çıkarmak amacıyla tasarlanmış entegre sistemdir. Gelişim Merkezi aynı metodun daha etkin bir iş performansı için çalışanların gelişim ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla uygulanmasıdır.

Daha fazla bilgi alın
DEĞERLENDİRME ARAÇLARI TEMİNİ

DEĞERLENDİRME ARAÇLARI TEMİNİ

Assessment Solutions 2005'ten bu yana Türkiye’de temsilciliğini yürüttüğü, dünya liderlerinden global iş ortağı PSI a&dc tarafından tasarlanan, kültürel adaptasyonu yapılmış 300 + katalog egzersizinin lisanslı dağıtıcısıdır.

Daha fazla bilgi alın
KOÇLUK HİZMETLERİ

KOÇLUK HİZMETLERİ

Koçluk, beceri gelişimi ve performans gelişimi çerçevesinde bireyi, odakta tutmayı hedefleyen kolaylaştırıcı bir araçtır. Süreç ile ilgili detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Daha fazla bilgi alın
EĞİTİMLER

EĞİTİMLER

Eğitim programını tamamlayan katılımcılar, davranışsal değerlendirme becerileri kazanarak Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında değerlendirici olabilirler. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Daha fazla bilgi alın