EĞİTİMLER

ASSESSOR SKILLS Online Eğitim Programı

Global iş ortağımız PSI a&dc'nin sertifikalandırdığı eğitim programını tamamlayan katılımcılar, davranışsal değerlendirme becerileri kazanarak Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında değerlendirici olabilirler. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Eğitimin Amacı

Değerlendirme ve Gelişim Merkezi uygulamalarında görev almak üzere, kurumun kendi bünyesinde değerlendirici yetiştirerek ölçme ve değerlendirme süreçlerini iç kaynaklarla yönetmelerini sağlamak amaçlanmıştır. Katılımcıların davranışsal değerlendirme becerilerini kazanması hedeflenir.

Eğitimin İçeriği

 • Değerlendirme (AC) ve Gelişim (DC) Merkezi Nedir?
 • Temel İlkeler
 • Yetkinlik-Kriter-Davranış
 • Davranışsal Değerlendirme Süreci
 • Değerlendirme Merkezi Lojistiği
 • Araç/Egzersiz Türleri ve Değerlendirme İpuçları
 • Kriter Egzersiz Matrisi
 • Uygulama Örnekleri
 • Raporlama Örnekleri
 • Geribildirim

Eğitimin Çıktıları

Eğitimin sonunda katılımcılar;

 • AC & DC ana ilkelerini açıklayabilecek
 • Yeterlilik unsurlarını ve davranışsal göstergeleri tanımlayabilecek
 • Farklı egzersizlerin davranışsal değerlendirme proseslerini etkin şekilde tanımlayabilecek
 • Veri entegrasyonu tartışmasında kullanılabilecek uygun örnekler eşliğinde doğru davranış terimlerini kullanarak katılımcı verilerini hazırlayıp sunabilecek
 • Bireysel yeterliliklere ve araç türlerine göre bireylerin güçlü oldukları ve kendilerini geliştirmeleri gereken noktaları ana hatlarıyla çizen bir katılımcı geribildirim raporunun genel çerçevesini oluşturabileceklerdir.

Kimler Katılmalı

İnsan Kaynakları yönetici ve uzmanları; mülakat yapan, performans yöneten ve değerlendiren tüm fonksiyon yöneticileri

Eğitmen

Dilek Yılmaz - Assessment Solutions - Özgeçmiş için tıklayınız.

Eğitim Tarihi

Yeni eğitim tarihini bekleyiniz

Global iş ortağımız PSI a&dc’nin (PSI Talent Measurement UK) “ASSESSOR SKILLS” program içeriği uygulanmaktadır. Programın tamamına katılan ve eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılar a&dc Değerlendirici sertifikası almaya hak kazanırlar. Sertifika İngiliz Psikologlar Derneği (The British Psychological Society) onaylı olup, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

İptal ve Erteleme Koşulları

Assessment Solutions zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etme veya erteleme hakkında sahiptir. 
Eğitim tarihi ertelendiği takdirde, kayıtlar ve alınan ödemeler ertelenen tarihteki eğitim için aynı haklarla saklı tutulur. Yeni tarihlerin katılımcıya uygun olmaması halinde, ödediği tutar iade edilerek kayıt iptal edilir.
Assessment Solutions’ın zorunlu sebeplerden dolayı eğitimi iptal etmesi durumunda katılımcının ödediği tutar iade edilir.

Katılımcı eğitime kayıt yaptırıp ödemesini gerçekleştirdikten sonra, kendi tercihi ile ücret iadesi yapılacak şekilde kaydını iptal edebilmesi için, eğitimin gerçekleşme tarihinden 7 (yedi) iş günü öncesine kadar başvuru yapması gerekir. Bunun için, belirtilen süre içinde info@assessmentsolutions.com.tr adresine, ilgili eğitimin fatura numarası ve iptal sebebini belirten bir e-posta gönderilmesi gerekmektedir. Eğitime 7 iş günü kala yapılan başvurularda, katılım gerçekleşmese de ücret iadesi söz konusu olmayacaktır.

AC&DC

AC&DC

Değerlendirme Merkezi; davranışsal yetkinliklerin gözlemlenebilmesi amacıyla mevcut/hedef görevde başarılı olabilmeyi sağlayan davranışları ortaya çıkarmak amacıyla tasarlanmış entegre sistemdir. Gelişim Merkezi aynı metodun daha etkin bir iş performansı için çalışanların gelişim ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla uygulanmasıdır.

Daha fazla bilgi alın
Online AC&DC

Online AC&DC

Davranışsal yetkinliklerin gözlemlenebilmesi amacıyla tasarlanmış, firma ve katılımcılara tüm lokasyonlardan katılım olanağı ve zaman tasarrufu sağlayan online değerlendirme sistemleridir.

Daha fazla bilgi alın
DEĞERLENDİRME ARAÇLARI TEMİNİ

DEĞERLENDİRME ARAÇLARI TEMİNİ

Assessment Solutions 2005'ten bu yana Türkiye’de temsilciliğini yürüttüğü, dünya liderlerinden global iş ortağı PSI a&dc tarafından tasarlanan, kültürel adaptasyonu yapılmış 300 + katalog egzersizinin lisanslı dağıtıcısıdır.

Daha fazla bilgi alın
EĞİTİMLER

EĞİTİMLER

Ölçme & Değerlendirmeye ilişkin eğitim ve gelişim çözümlerimizi buradan izleyiniz.

Daha fazla bilgi alın